HomeDe NVJOnze ledenNVF - Fotografen en beeldmakers van de NVJNVF/NVJ-leden tijdens Festival van de Journalistiek
Terug

NVF/NVJ-leden tijdens Festival van de Journalistiek

Rellen extreemrechts tijdens demonstratie voor een strenger asielbeleid (foto: Arie Kievit)

Paul Teixeira
Secretaris Uitgeverijbedrijf, secretaris NVF/Beeldmakers
06 57 22 99 28pteixeira@nvj.nl

Vrijdag 18 barst het jaarlijkse Nederlands Journalistiek Festival in Deventer weer los. Ook tijdens deze editie is de NVF/NVJ volop aanwezig. Op zaterdag 19 september interviewen Veronique Jansen en Paul Teixeira de winnaar van de Zilveren Camere 2025 Arie Kievit in De Zalen van Deventer en Marielle van Uitert (genomineerd voor de Zilveren Camera) in MIMIK.

Arie Kievit over zijn drijfveren

Met zijn indringende serie ‘Rellen extreemrechts’ bij een demonstratie voor een strenger asielbeleid won Arie Kievit de Zilveren Camera 2025. Volgens de jury wist hij als geen ander de spanning en maatschappelijke onrust van dat moment vast te leggen. Na een korte terugblik op de bekroonde beelden van de Zilveren Camera gaan Veronique Jansen (Organisatie Zilveren Camera) en Paul Teixeira (NVF/NVJ) met Arie in gesprek over zijn werk, zijn drijfveren en de verhalen achter zijn foto's.

Wat vraagt het van een fotojournalist om steeds op het juiste moment op de juiste plek te zijn? Welke gebeurtenissen hebben de meeste indruk op hem gemaakt? En welke rol speelt fotografie in een tijd waarin we dagelijks worden overspoeld met beelden en nieuws? Een persoonlijk gesprek over kijken, vastleggen en de kracht van fotojournalistiek.

  • Wanneer: Zaterdag 19 september 2026

  • Hoe laat: 11:50 uur

  • Waar: Zaal 2, De Zalen van Deventer, Polstraat 20-22, Deventer

  • Toegang: gratis

Marielle van Uitert: van oorlogsfotografie naar de wolf

Mariëlle van Uitert werd genomineerd voor de Zilveren Camera met haar serie Probleemwolf Bram. Jarenlang werkte zij als documentair fotograaf in conflictgebieden als Gaza, Irak, Libanon en Colombia. Tegenwoordig richt zij haar lens op een onderwerp dat ook in Nederland volop discussie oproept: de terugkeer van de wolf. Zij volgde de wolf in binnen- en buitenland. Dit werk leverde haar onder andere de eerste prijs op in de categorie Natuur en Wetenschap bij de Zilveren Camera.

Van Uitert mag bogen op een bijzondere carrière. Zij was jarenlang te vinden in uiteenlopende conflictgebieden, waar zij van dichtbij confronterende beelden vastlegde. Daarna kwam de omslag: zij maakte de ‘overstap’ van oorlogsfotografie naar het vastleggen van onderwerpen op het snijvlak van natuur en samenleving. Hoe is dat gekomen? Wat trok haar zo aan in het verhaal van de wolf? En hoe fotografeer je een onderwerp waar de meningen zo sterk over verdeeld zijn? Een persoonlijk gesprek over nieuwsgierigheid, documentaire fotografie en de zoektocht naar nuance in een gepolariseerd debat.

  • Wanneer: Zaterdag 19 september 2026

  • Hoe laat: 15:00 uur

  • Waar: Filmzaal 4, MIMIK, Achter de Muren Vispoort 8-10, Deventer

  • Toegang: gratis

Kom ook langs en ontmoet je collega's! > Bekijk het volledige festivalprogramma

Als NVJ-lid sta je niet alleen.

Word lid van de NVJ →

Nodig je collega’s uit om met 25% korting lid te worden van de NVJ en ontvang 25 euro.
Maak je collega lid
Journalistiek is een vak
Logo NVJ

NVJ, het journalistieke netwerk

Versterkt de positie van journalisten tegen geweld en agressie op straat en online

Onafhankelijk platform voor klachten over journalistiek werk en ethische kwesties

Steunt principiële rechtszaken van journalisten en monitort persvrijheid in Nederland

© 2026 NVJ - Alle rechten voorbehouden
  • Privacyreglement
  • Privacy- en cookieverklaring
  • Disclaimer