Toelichting op verkiezingen NVJ

Het bestuursmodel van de NVJ is gestoeld op directe vertegenwoordiging vanuit de journalistieke achterban. In principe houdt de NVJ elk jaar verkiezingen voor functies in het bestuur en in de beleidsteams Werkvoorwaarden, Persvrijheid en Vakontwikkeling. Regels hieromtrent zijn vastgelegd in de statuten en in het Verkiezingsreglement.

Vragen over de verkiezingen?
Margot Claessen, Management assistent bestuur
020 3039700mclaessen@nvj.nl

Over het bestuur

Het bestuur heeft de dagelijkse leiding over de vereniging en bestaat uit negen leden:

  • voorzitter

  • vice-voorzitter

  • penningmeester

en zes vertegenwoordigers van de ledengroepen:

  • bestuurslid Werknemers Uitgeverijbedrijf

  • bestuurslid Werknemers Omroep

  • bestuurslid Zelfstandigen

  • bestuurslid NVF/Beeldmakers

  • bestuurslid Plus+

  • bestuurslid Vers in de Pers

Zo is de gehele journalistieke achterban vertegenwoordigd in het bestuur. Alleen de ledengroep Gemengd Bedrijf is niet vertegenwoordigd in het bestuur.

Wie kiest wie?

De voorzitter, vice-voorzitter en penningmeester worden gekozen door alle leden van de vereniging. De vertegenwoordigers van de ledengroepen worden gekozen door de leden uit de betreffende ledengroep.

Portefeuilles

Als bestuurslid heb je minimaal twee portefeuilles: de eigen ledengroep én een of twee inhoudelijke portefeuilles. Vaste portefeuilles binnen het bestuur zijn Werkvoorwaarden, Persvrijheid en Vakontwikkeling. 

Over de beleidsteams

Als lid van een beleidsteam zet je je in voor belangrijke thema’s die passen bij je interesses. Misschien wil je je inzetten voor een betere onderhandelingspositie van freelancers, vind je dat de NVJ meer moet doen aan de veiligheid van journalisten of ben je goed in het waarnemen van belangrijke ontwikkelingen binnen het vakgebied. Dan kun je je kandidaat stellen voor een van de drie beleidsteams.

Een beleidsteam bestaat uit vertegenwoordigers van de zes journalistieke ledengroepen. Het team wordt geleid door een lid van het bestuur en ondersteund door een medewerker van het bureau. De beleidsteams focussen zich op drie doelen van de NVJ:

  • Het beleidsteam Werkvoorwaarden houdt zich bezig met: arbeidsvoorwaarden, freelancevoorwaarden, pensioenen, juridische dienstverlening en sociaal plannen, diversiteit/inclusie

  • Het beleidsteam Persvrijheid houdt zich bezig met: persvrijheidszaken, perskaarten, Raad voor de Journalistiek, journalistieke waarden (ethiek) en PersVeilig

  • Het beleidsteam Vakontwikkeling houdt zich bezig met: kennis en vaardigheden, opleiding en trainingen (NVJ Academy), innovatie, ondernemerschap, Villamedia, evenementen

Over de verkiezingen 2025

De NVJ houdt in 2025 verkiezingen voor:

  • 3 functies in het bestuur: penningmeester, bestuurslid namens ledengroep Plus+ en bestuurslid namens ledengroep Werknemers Uitgeverijbedrijf

  • 8 functies in de beleidsteams Werkvoorwaarden, Persvrijheid en Vakontwikkeling

Alle relevante informatie over de verkiezingen van dit jaar vind je op de themapagina Verkiezingen 2025.

Journalistiek is een vak
Logo NVJ

NVJ, het journalistieke netwerk

Versterkt de positie van journalisten tegen geweld en agressie op straat en online

Onafhankelijk platform voor klachten over journalistiek werk en ethische kwesties

Steunt principiële rechtszaken van journalisten en monitort persvrijheid in Nederland

© 2025 NVJ - Alle rechten voorbehouden
  • Privacyreglement
  • Privacy- en cookieverklaring
  • Disclaimer